راهی که میرحسین رفت

(نقل از وبلاگ ف‌ل‌ش)
بله، موسوی آزادی‌خواه است. این چیزی بود که انتظارش را داشتیم، اما بیان نمی‌کردیم. موسوی اصلاح‌طلب است. این را هم می‌دانستیم و باز ترجیح می‌دادیم ابتدا خود بگوید. حالا خوشحالیم – من و همفکرانم – که اعتقادات او در رفتار سیاسی‌اش نیز نمود یافته‌‌است.
شاید اطلاعیه او درباره خانم فاطمه رجبی ستایش‌برانگیز و نشانه‌ای از آزادی‌خواهی باشد [کلیک کنید] که دراین‌باره بسیار نوشته‌اند، اما دفاع او از جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی هم عملی‌ست درخور توجه و ستایش [کلیک کنید]. در این سال‌های عسرت، خیلی‌ها قدرت را به بهای انکار این دو حزب ترجیح دادند که هیچ، اگر توانستند لگدی هم به پیکر مجروح آن زدند.
بله، مشارکت و مجاهدین انقلاب می‌توانند احزاب مورد علاقه ما نباشند، اما گمان نمی‌کنم چنین رفتاری نیز با آیین جوانمردی همخوانی داشته‌باشد. حالا موسوی از این دو حزب دفاع می‌کند، گرچه شاید مقابله به مثل ساده‌ای به نظر بیاید، اما معتقدم که او می‌توانست به گونه‌ای دیگر هم رفتار ‌کند. مشارکت و مجاهدین انقلاب چاره‌ای به جز حمایت از موسوی نداشتند، اما موسوی این امکان را داشت که با عدم اتخاذ موضعی آشکار خود را از پیامدهای نزدیکی به این دو حزب برهاند.
و باز خوشحالیم که حزب کارگزاران و مجمع روحانیون هم از موسوی حمایت کردند، به‌خصوص مجمع روحانیون که در این روزها شایعه شده‌بود اعضای آن به خاطر لباس خود حتما از یک روحانی حمایت می‌کنند.
اما دوست دارم در روزهای بعد درباره حمایت هنرمندان و جامعه‌شناسان از موسوی هم بنویسم که ابعاد جالب توجهی پیدا کرده‌است و همین‌طور از سکوت عافیت‌طلبانه ادبا.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *