گفتارهای انتخاباتی (۲)

(نقل از پارسانوشت)
برنامه اقتصادی میرحسین (*):

"دولت بدون مشاركت بخش خصوصي مقررات را وضع و برنامه‌هاي اقتصادي را تدوين مي‌كند و بخش خصوصي غايب بزرگ در صحنه تصميم‌گيري اقتصادي كشور است، در چنين نظامي است كه دولت و كارشناسان آن از دانش و تجارب بخش خصوصي بي بهره مي مانند، اين الگو بايد در ايران متحول شود و دولت بايد فضا را براي حضور بخش خصوصي باز نمايد."

(نظر: جهت​گیریها و دانستن ریشه​های مشکلات خوب است اما خیلی از اهداف، عینی دقیق ملموس و قابل اندازه​گیری نیستند)

* * *

تحکیمی​ها هم تحریم را شکستند و از کروبی حمایت کردند (*):

محمد هاشمی عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت: "ما پس از طرح بحث مطالبات، وارد گفتگو با ستادها و نمایندگان نامزدهای اصلاح‌طلب شدیم. گفتگوها در مورد آقای کروبی خیلی خوب پیش رفت. یکی دو بار با ایشان ملاقات کردیم و دیدار با نمایندگان‌شان هم بازخورد خوبی داشت. در مورد آقای موسوی ما با وجود تلاش زیاد، موفق به دیدار با ایشان نشدیم. برای تصمیم‌گیری نهایی، نشستی تشکیل دادیم و از هر دو نامزد دعوت کردیم که در آن حضور یابند. آقای کروبی در این جمع حاضر شد اما موسوی کماکان سکوت کرد. مصوبه‌ی بعدی نشست ما این بود که نامه به هر دو بنویسیم و بخواهیم که به پرسش‌های ما شفاف جواب دهند. آقای کروبی به ما پاسخ داد اما موسوی بازهم سکوت کرد. اینها در تصمیم نهایی ما تاثیر گذاشت. در طی این روند ما با اعضا، سایر گروه‌ها و احزاب هم مشورت و همفکری داشتیم و در مجموع به این نظر رسیدیم که آقای کروبی برنامه‌ها و تیم اجرایی‌اش با ما هماهنگ‌تر هستند می‌توانند در آینده نیز به ما نزدیک تر شوند."

* * *

میرحسین با زبان ساده و قابل فهم توسط مردم حرف زد (*):

تحلیلی از ایلنا در مورد اولین پیام تلویزیونی موسوی

(نظر: ظاهراً دوستان بالاترینی فراموش کرده اند که حریف موسوی، احمدی نژاد پوپولیست است که هنوز در نظرسنجی​ها هم اول است)

* * *

مصطفی ملکیان از میرحسین حمایت میکند (*)

"آن‌چه در جامعه‌ی ما بیداد می‌کند (به هر دو معنای تعبیر «بیداد کردن») بی‌اخلاقی است"

* * *

در "رسانه ملی"، موسوی و هیتلر با هم مقایسه شدند (*)
(نظر: زنده​یاد گوبلز (!) هم برای طرح کاد و گذراندن دوره "بی​طرفی" باید می​آمد جام​جم!)

نظر کلی درحاشیه: در مورد انتخابات بسیار مهم و حساس پیش​رو، کم کاری، سستی یا لجبازی بعضی از کسانی که رسانه​ای جمعی دستشان است یا ظاهراً ژورنالیست هستند و از این راه ارتزاق هم میکنند، جداً حیرت برانگیز است. روشنفکران غرغرو و هپروتی ما در فضای مجازی که جای خود دارند.

اين عکس زيبا هم حسن ختام نوشته امروز است! (+)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *